cgi-sample 1.1.1 - en to hu translation catalogue (14 entries)

en: Sample script for CGI/ERB and gettext
hu: Példa script CGI/ERB-hez és a gettext-hez

en: Set [%s] as the cookie of your WWW Browser.
hu: Cookie [%s] beállítása a böngésződben.

en: Back
hu: Vissza

en: an ERB/CGI sample (UTF-8).
hu: egy ERB/CGI példa (UTF-8).

en: an ERB/CGI sample (UTF-8). This sample uses the same container as sample 1 but has a different rhtml file.
hu: egy ERB/CGI példa (UTF-8). Ez a példa ugyanazt a container-t használja, mint a példa 1de másik rhtml fájlt.

en: an ERB/CGI sample (Auto-Detect charset).
hu: egy ERB/CGI példa (Automatikus karakterkódolás felismerő).

en: Ruby-GetText CGI sample scripts
hu: Ruby-GetText CGI példa script-ek

en: Supported Locales:
hu: Támogatott területek (locale-ek):

en: Auto-Detect a locale from the WWW browser
hu: Automatikus (locale) felismerés böngészőből

en: Set locale as a "lang" parameter
hu: Locale beállítása mint "lang" paraméter

en: Set "lang" to cookie.
hu: A megfelelő "lang" cookie beállítása.

en: Click one of the link below, and then click "Auto-Detect a locale from the WWW browser" samples.
hu: Kattints az alábbi linkre, aztán kattints az "Automatikus (locale) felismerés böngészőből" példákra.

en: Source codes
hu: Forrás kód

en: index.cgi is also a Ruby-GetText sample script using CGI(not ERB).
hu: az index.cgi is egy Ruby-GetText példa script, ami CGI-t használ (nem ERB).
