cgi-sample 1.1.1 - en to pt translation catalogue (14 entries)

en: Sample script for CGI/ERB and gettext
pt: Script de exemplo para CGI/ERB e gettext

en: Set [%s] as the cookie of your WWW Browser.
pt: Configurar [%s] como o cookie do seu browser WWW.

en: Back
pt: Voltar

en: an ERB/CGI sample (UTF-8).
pt: um exemplo de ERB/CGI (UTF-8).

en: an ERB/CGI sample (UTF-8). This sample uses the same container as sample 1 but has a different rhtml file.
pt: um exemplo de ERB/CGI (UTF-8). Este exemplo usa o mesmo recipiente do exemplo 1, mas tem outro arquivo rhtml.

en: an ERB/CGI sample (Auto-Detect charset).
pt: um exemplo ERB/CGI (Auto-Detectar charset).

en: Ruby-GetText CGI sample scripts
pt: Scripts de exemplo de CGI de Ruby-GetText

en: Supported Locales:
pt: Locales suportados:

en: Auto-Detect a locale from the WWW browser
pt: Auto-Detectar um locale do browser WWW

en: Set locale as a "lang" parameter
pt: Configurar locale como um parâmetro "lang"

en: Set "lang" to cookie.
pt: Configurar "lang" para cookie.

en: Click one of the link below, and then click "Auto-Detect a locale from the WWW browser" samples.
pt: Clique em um dos links abaixo, e então clique no exemplo "Auto-Detectar um locale do browser WWW"

en: Source codes
pt: Código-fonte

en: index.cgi is also a Ruby-GetText sample script using CGI(not ERB).
pt: index.cgi também é um script de exemplo de Ruby-GetText usando CGI(não ERB).
