cgi-sample 1.1.1 - en to ru translation catalogue (14 entries)

en: Sample script for CGI/ERB and gettext
ru: Пример сценария CGI/ERB и gettext

en: Set [%s] as the cookie of your WWW Browser.
ru: Установить [%s] как куки в вашем WWW браузере.

en: Back
ru: Назад

en: an ERB/CGI sample (UTF-8).
ru: Пример ERB/CGI (UTF-8).

en: an ERB/CGI sample (UTF-8). This sample uses the same container as sample 1 but has a different rhtml file.
ru: Пример ERB/CGI (UTF-8). Этот пример использует тот же контейнер как в примере 1, но имеет другой rhtml файл.

en: an ERB/CGI sample (Auto-Detect charset).
ru: Пример ERB/CGI (автоопределение кодировки).

en: Ruby-GetText CGI sample scripts
ru: Примеры сценариев Ruby-GetText CGI

en: Supported Locales:
ru: Поддерживаемые локали:

en: Auto-Detect a locale from the WWW browser
ru: Автоопределение локали WWW браузера

en: Set locale as a "lang" parameter
ru: Установка локали в параметре "lang"

en: Set "lang" to cookie.
ru: Установка "lang" в куки.

en: Click one of the link below, and then click "Auto-Detect a locale from the WWW browser" samples.
ru: Нажмите на ссылку ниже и затем нажмите на примеры "Автоопределение локали WWW браузера".

en: Source codes
ru: Исходные тексты

en: index.cgi is also a Ruby-GetText sample script using CGI(not ERB).
ru: index.cgi это также Ruby-GetText пример использующий CGI(не ERB).
